Fikir

Ne Diyelim, Diren Aşk!

Fikir

Ay ay ay ay!

Konu madem buraya geldi artık demeli. Bu mevzu tabiri caizse patlamadan bir hafta önce yine dertleşiyorduk. Kadın erkek ilişkileriyle örülmese devrim olur gibi bir sonuç çıkmıştı. E ağbiler, ablalar hani aşk örgütlenmekti? Ama nasıl..
Seksi kullanılmışlık olarak görmeyi geçeli çok uzun zaman oldu. Yine de siz ısrarla kadınlara kendini kullanılmış ve kandırılmış olarak hissettiriyorsanız, burada bir problem var.
Kullanılmışlık görüşünü anne babalarımızdan, toplumdan, erkek arkadaşlarımızdan ve yasak sevgililerimizden(?) duyduklarımıza, gördüklerimize, karşılaştıklarımıza rağmen yıktık. Cinselliğimizi savunuyoruz. Hislerimizi, bedenimizi size rağmen tanımamızı savunuyoruz.
Özel hayat politik midir değil midir tartışmasına istinaden; önce olay ‘özel’liğinden çıksın da bir vücuda kavuşsun. 2 insan arasındaki özel ise ilk önce onu ellerinizle binparça edişinize bakın. Kırdığınız yaraladığınız kadınların parçaları bir ‘özel’de vücut bulmuş ki çıkmış karşınıza. O zaman konu ister mikro al ister makro, politiktir.
Linç ayrıca yanlış bir tanımlama çünkü herkesin yorumunu belirtmesidir burada olan, bir faysal olayı değil yani.. İştahlı saldırıyı yorumlara karşı bir an önce feminizmi karalamakta beis görmeyenlerde görüyorum.
Ekşisözlük sitesini açın ilk önce mevzu bahis isme dair yazılanlara sonra da türk kızı başlığı altındaki silsileye bakın. Kezban nitelendirmesini konu etmiyorum bile. Lanet geldi, gına geldi, nefret geldi hastalıklı erkekliğinizden. Sonra kızlar neden gülmüyor sokakta.. bir gülünce bir şey sanıyor vs. Suratımızı domuz gibi yapan sizlersiniz, yollarda ağlatanlar siz. Hele ki şiddet mi?!
…..
Ama inadına güleceğiz.
gülümseyeceğiz sevgiye inanışımıza, arayışımıza ve buluşumuza sonra..
Duyguları ‘romantik solcu entelektüel’ safsatalarda kullanışınıza yedirmeyeceğiz. Bulacağız o insan içindeki iyiliği ve içtenliği, her mücadelede aradığımız gibi. Bu ne kadar kabul edersiniz etmezsiniz, bir aşk direnişidir.
Çekirdek gibi çitlemeye yaklaştığınız şarkı ve şiirlerin ise anlam direnişi.

Comments

comments

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Daha fazla Fikir

Kobane_Amed_osman_oztas

Türk Sorunu’nda Kürt Baharı mı, Haysiyet Devrimi mi?

Efe Kerem SözeriMar 1, 2015
Oku
1yasar-kemal-5-e127-15bd-b7c0

Yaşar Kemal diyor ki…

Nurinisa EroğluMar 1, 2015
Oku
21-iktidar

Hangi birini yazalım

Akın OlgunŞub 28, 2015
Oku
11021079_932818636742152_2587024449096811984_n

Kadın katliamları ve sosyal patlama

Hayri TunçŞub 27, 2015
Oku